Klobása ze staročeského friťáku

Nedávno navštívená a téměř všemi oblíbená hospoda V Cípu (v ulici V Cípu) v samém srdci Prahy překvapila, že i na tak ukrytém místě, na kterém se nachází, je pokaždé plná hostů. Hlad nebyl veliký a co jiného si dát k pivu nežli klobásu.

Dle jídelního lístku se mělo jednat o „200g domácí pikantní klobásy“. Sliny se mi sbíhaly už při objednání. Avšak jaké zklamání nastalo poté, co mi servírka donesla klobásu na stůl.

V_Cípu_Klobása

Za 1) byla fritovaná! Proč??? Kdybych chtěl fritovanou klobásu, zajdu si na Spartu. Na některých částech byla tak silná zfritovatělá krusta, že se nedala ani ukrojit. Měli by to uvést (jako varování) už na jídelním lístku. Hospoda na svém webu navíc uvádí, že je „Staročeská klasická hospůdka“. Nevěděl jsem, že naši prapředci v hospůdkách fritovali…

za 2) nebyla pikatní (možná byla, ale úprava fritováním ji veškeré pikantnosti zbavila)

za 3) pokud v ní bylo nějaké maso, asi se seškvařilo na špek. Tolik tukových bublin na cm čtverečních jsem neviděl od dob, kdy kolem mě prošla Eliška Bučková.

Pro případ, že by tento článek četl majitel hospody V Cípu, zde je návrh jak by mohl upravit název jídla v jídeláku: „Domácí smažená/fritovaná klobása s obsahem masa 40%“.

Nemáte zač!

Sdílej nebo tweetuj tento blaf. Pomůžeš ostatním! 🙂
Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *