Zatočený utopenec vs. špenátová čvachtanice

Od své zvláštní gastro zpravodajky a její zcestovalé parťačky jsem před pár dny obdržel skvělý tip kam nejít na jídlo. Jedná se o Penzion Na rozcestí, který se nachází v překrásné přírodě Jizerských hor, konkrétně v Janově nad Nisou. Po vyčerpávající túře si horalky chtěly dát nějaké syté (a alespoň i trochu chutné) jídlo.

Na jídelním lístku mj. stálo:

  • Klasický hospodský utopenec
  • Těstoviny se špenátem, se smetanou, parmezánem a kuřecím masem

Horalka č. 1 si objednala Klasického hospodského utopence. Na tom se přeci nedá nic zkazit, že? Ehm, bohužel v Penzionu Na rozcestí  jako utopence nazývají točeňák! Točeňák dokonce vytunili tím, že jej nařízli, vycpali pepřem a podlili lahodnou octovo-kečupovou omáčkou. „Horalky jsou po cestě určitě vyčerpané, hladové a možná mají i halucinace. Utopence od točeňáku stejně nepoznají“, pomyslel si možná kuchař.

Točeňák utopenecHoralka č. 2 si objednala těstoviny se špenátem BEZ kuřecího masa. Těstoviny samozřejmě obdržela s masem. A s rozmrazeným špenátem.  A s ementálem. Jak říká klasik, jeden obrázek nahradí tisíc slov:

těstoviny se špenátem

A je tu má první anketní otázka: Co je podle vás menší blaf? Točeňákový utopenec utopený v octové srajdě omajdě, nebo vyblité špenátové těstoviny? Těším se na vaše komentáře a doporučuji se tomuto penzionu vyhnout hodně zeširoka (co se jídla týče).

Točeňák vs. Těstoviny

Sdílej nebo tweetuj tento blaf. Pomůžeš ostatním! 🙂
Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *