Ledová káva

Všem jistě dobře známa a některými (dříve i mnou) velmi milována Ledová Káva „EIS KAFFEE“ je klasickým příkladem toho, že kdyby se četlo složení, jistě by si výrobek nikdo nekoupil… nebo jenom psychopat se sebevražednými sklony.

IceKaffe

V tomto složení mě zarazily dvě věci:

a) když se jedná o „mlečný nápoj„, který obsahuje 63% polotučného mléka proč se níže uvádí „Nejedná se o mléčný výrobek„. To je pro mě, spotřebitele laika, dost zavádějící a protichůdné tvrzení.

b) „Může obsahovat stopy pšenice, vajec, sóji“. Vím, že se tím výrobce brání (hlavně kvůli alergikům), kdyby se jim v rámci zpracování surovin dostalo i nepatrné množství jiných surovin, které v závodě zpracovávají. Nicméně toto „co kdyby“ zavání tím, že by si tam klidně mohli dopsat i „vlasy, sliny, pot zaměstnanců“ nebo „mazadla, oleje, desinfekční prostředky, hmyz, součástky ze strojů, atd.“ Poté by se nikdo nemohl divit, kdyby Vám při pití ucpal brčko třeba nějaký ten šroubek, protože je o něm zmínka ve složení.

Jako bonus se ve složení nachází, pro mě nepochopitelně, jedlá sůl! 🙂 Ano, vážení spotřebitelé, sůl se totiž do kávy asi běžně přidává (stejně tak jako pšenice, vejce a sója). Možná ji tam dávají proto, že to přehnali s cukrem a chuť tak zůstala vyvážená.

Sdílej nebo tweetuj tento blaf. Pomůžeš ostatním! 🙂
Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *