Holandská omáčka po česku

Do restaurace U Tomáše v Karlových Varech zavítám vždy, když se ve městě koná Mezinárodní filmový festival. Obvykle jsem s kvalitou jimi nabízených jídel i přes nějaké ty výhrady (když už musí být u řízku obloha, tak proč je oschlá jak stoletá bába?) spokojen.

Při poslední návštěvě jsem se rozhodl zkusit něco z předkrmů. Že restaurace tohoto typu nabízí chřest s holandskou omáčkou mě nemělo jen udivit, nýbrž varovat!

Takto nějak jsem si v mysli představoval, jak by mohl předkrm vypadat… A přesně takto objednané jídlo nevypadalo!

chřest

Realita byla mnohem děsivější a smradlavější! Místo chutného, křehkého a čerstvého chřestu jemně politého holandskou omáčkou, jsem na stůl dostal tuto kejdu v jakési nivové krustě.

Chřest s holandskou omáčkouTo co vidíte na obrázku skutečně není zapečený sopel šéfkuchaře, ale zmiňovaná specialita. Když pominu fakt, že na předkrm bylo jídlo příliš velké a těžké, jak je do prd*le možné, že někdo má skutečně odvahu toto nazývat holandskou omáčkou?!

Holandská omáčka má spoustu verzí příprav, ale ve všech se objevují tyto základní ingredience:

  • žloutek
  • sůl
  • bílý nebo zelený pepř
  • přepuštěné máslo
  • bílé víno
  • citrónová šťáva

V restauraci U Tomáše nepoužili snad ani jednu výše uvedenou přísadu! „Holandskou“ omáčku tvořilo trojkombo sýrů: Eidam, Niva a možná i Ementál – tyto se při vysoké teplotě pěkně roztekly a „voilà“ La sauce hollandaise, chcete-li holandská omáčka, je na světě!

Takhle by to tedy, milí personále restaurace U Tomáše, nešlo! Jestli chcete mít na svědomí ucpání střev obyvatel Karlových Varů, byla mise splněna beze zbytku. Doufám, že si jednoho ošklivého sychravého počasí tento článek přečtete a zamyslíte se na tím, jak má vypadat (a hlavně CHUTNAT) pravá holandská omáčka. Příště Vám tenhle českej sejrovej tlamolep hodím na hlavu!

Sdílej nebo tweetuj tento blaf. Pomůžeš ostatním! 🙂
Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *